google-site-verification: googlecac5c61be0c5046e.html
Една от основните роли на журналиста, е да предава информация по структуриран начин. Той е очите, ушите, сетивата и интелигентността за цялата аудитория и общественост, до която достига новината, която отразява.
За важността и ценността на журналистите, обществената им отговорност, за смисъла и добрите примери, които студентите искат и могат да бъдат за цяла България, дискутирахме и учихме днес на интензивно обучение във Факултет по Журналистика на Софийски Университет “Св. Климент Охридски”.
Работихме супер синтезирано и конкретно по структура на новина и покритие за деня на наша кауза. Фокус бяха конкретни и практични умения, развивахме емоционалната си интелигентност и измервахме подобрението в самочувствието, уменията ни за работа в екип.
Развихме карта за дипломна работа.
“Ние разчитаме на това да повдигнем качеството, достойнството на журналистиката и правенето на новини, както и на разпространението. Това е задачата ни, естествено не става за един ден. Днешният уъркшоп е посветен на това – стратегия, поглед от високо и, съответно, конкретизацията с оглед на това високо качество” – коментира в интервю за БНР водещият Ясен Николов, основател на Фондация “Деца на България” с над 20 годишен опит в интерактивни обучения, работни групи, бизнес и информационно предприемачество.
Цялото интервю и споделяне от студентката по Право Марина Николова, която участва в уъркшопа, можете да чуете тук.
Заповядайте на 25.01 от 10.00 до 13.00 в зала 15, 31.01 от 09.00 до 14.00 и 01.02 от 09.00 до 13.00 ч. в зала 16, ул. “Московска” 49.
Обученията и работните групи са изключително полезни за:
– Студенти по журналистика;
– Масови комуникации;
– Връзки с обществеността;
– HR;
– Книгоиздаване и книгоразпространение;
– Асистенти и асистент – преподаватели;
– Ученици;
– Педагози;
– Възпитатели;
Вход: свободен.
Част от Национална Програма Нова Българска Интелигентност, Лидерска Програма “Учене до живот”, дискусионни общности и Алма Матер клубове на Фондация “Деца на България”.