google-site-verification: googlecac5c61be0c5046e.html
Щастливи сме да ви споделим, че обученията по Метод “Светофар” на Фондация “Деца на България” започнаха със зелена светлина на 08 юни и в 04 ОУ “Кирил Христов” в Стара Загора, където наш екип срещна 30 души педагогически екип с метода.
Специални благодарности на Господин Балъкчиев, директор на училището, който веднага припозна иновативната идея и избра да я прилагат в училището и за в бъдеще.
Благодарим и на доброволецът и координатор по проекта за Стара Загора Веселина Рангелова, която е и преподавател в СУ “Свети Климент Охридски”.
🚦🕊“…И ето ме, тези два дни на срещи в Стара Загора, сякаш качена отново върху същото столче, пред най-скъпоценната аудитория, развълнувана споделям и предавам послание, идващо от сърцето:- Учителите сте ни важни! Заради миналото и бъдещето ни, заради това, че разпалвате, поддържате и предавате нататък пламъка на познанието, всеки ден. Заради това, че семейството ви не спира да расте и не спирате да творите свят, всеки ден.🕊🚦🕊✨… И съм безкрайно щастлива отново.Защото всички сме едно семейство и защото всички сме деца, деца на учители и деца на България.”✨🕊🚦📯Веселина Рангелова,📯🚦 преподавател в Софийски университет и доброволец на Фондация ДЕЦА НА БЪЛГАРИЯ. Stara Zagora, Bulgaria 🇧🇬
Публикувахте от Фондация "Деца на България" в 10 юни 2018 г.
„Светофар” е авторска програма на Ясен Николов, основател на Фондация “Деца на България”, насочена към деца, родители и учители за ранна превенция на вербално и физическо насилие и развитие на интегралното мислене и интелигентност. Лесен за преподаване и прилагане, този метод, основан на учене чрез преживяване, спомага за изграждането на устойчива позитивна среда, която възпитава бъдещи позитивно мислещи, действащи и творящи пълноценни хора и в която децата с лекота придобиват умения за общуване, за самооценка и вземане на решения, валидни за цял живот.
„Светофар” разчупва структурата на традиционния урок и може да се използва във всеки един удобен час”, допълни Катя Георгиева, главен учител начален етап в училището.
Специално разработените помагала, диаграми и въпросници, удобни за работа в клас и у дома, спомагат и за завръщането на добрия диалог между ученици, родители и учители, нещо, в което „години са изгубени”, както споделиха учителите.