google-site-verification: googlecac5c61be0c5046e.html ФОНДАЦИЯ "ДЕЦА НА БЪЛГАРИЯ" » ФДБ за Турция – “Bulgaristan çocukları”

ФДБ за Турция – “Bulgaristan çocukları”

“Bulgaristan çocukları” adlı cemiyetimizin kamu yararına etkinliklerin düzenlenmesiyle gerçekleştirilmesi konusunda 8 yıllık deneyimine dayanarak Bulgaristan ‘da 30 aşkın gerçekleştirilen kampanyası vardır.Bu arada uluslararası partnerlik şebekemizin geliştirilmesine yönelik çalışmalarımız vardır.Türkiye’li bu konuda sivil toplum örgütleriyle hayırsever ve gönüllü davalarda partnerlik yapmak arzusundayız.
Genelde tarafımızdan düzenlenen kampanyalarımız insanlar arasındaki düzgün iletişim kültürüyle ahengli ilişkiler üzerine yoğunlaşmaktadır.
Toplumumuzun değişik tabakalarıyle gruplar arasındaki karşılıklı deneyim ,paylaşımcılıkla katkılar teatisini geliştirmeğe çalışmaktayız.Bu eğilim oluşturulan gruplarımızın öncelikli çalışmalarıdır.
Gönüllülerle ihayırseverlerle bu arada orta ölçekli sponsorlarla hayırseverliğe ilk adım atanlar arasındaki oluşma ortamıyle iyi niyet zeminini oluşturmağa yönelik çalışmalarımız vardır.
Tüm etkinliklerimizin temelinde hayat kalitesinin yükseltilmesiyle iiyleştirilmesiyle yaşam koşulları zor olan çocuklarla emeklilerle fakir insanlarla sosyal riskli gençlerlin günlük yaşamlarında ümit vermekle hayatlarında olumlu değişikliklerin oluşturulmasının yanı sıra olumsuz eğilimllerin bertarafıyle liderler yetiştirme ile cinsiyetler arasındaki eşitliğine yönelik proğramların geliştirerek uyguluyoruz.Bizler bizim toplumla genel olarak tüm dünyada yaşamın değişik çevrelerinin iyileştirilmesine hizmet etmekteyiz.Tüm bunları yaparken sosyal alanlarda çalışmakta olan öğretmen, eğitmen,danışman,psikolog,sosyal memurların desteklenmesi için program geliştirerek uygulayarak gönüllülük kültürüyle, insanların kişisel otoritesiyle ilhamını destekleyip hayırseverliğin insanlara anlatımını yaparak bu bağlamdaki onların kişisel katkılarını atmağa çalışıyoruz.Bizler hayırseverlikle liderliğin sürecindeki katılımcılara güç ve enerji veriyoruz.
Geliştirip şu anda çalıştığımız projelerimiz aşağıdadır:
1-“Hızlı yaşa!Mükaafata layık ol! Koş!
2-“Kadın liderler”
3- “Liderlerin yetiştirilmesi: liderler eğitimi; hareket halindeki liderler”
4-“Fakirlere yiyecek”;
5-“Bulgaristan’da başarıya ulaşıyoruz”;
6-“Muhtaç olan dost için kitap oku”;
7-“Dönüşü olmayan yoldan dön-uyuşturucu;alkol;gelişi güzel sekse –hayır!”
8-“Bulgaristan misyonumuz”;
9-“Suçlarla mücadele”;
10-“Noel gecesi sepetleri”.
“Muhtaç halindeki olan için kitap oku” adlı projemizin içeriği:
İki yıdır, her hafta gönüllülerden oluşan ekibimiz Sofya başkentindeki 2 huzurevini ziyaret ederek görüşmelerimizin devamlılığı 60-80 dakikalıktır.Genelde görüşmeler kütüphane veya ziyaret odalarında gerçekleştirilmektedir.Toplantılar sırasında iyi ve pozitif ortamın yaratılması için gayret edilerek sözlü olarak ilhamlandırıcı kitapları okuyarak uzanma ve kendi kendine masajlama gibi değişik kültürfizik alıştırmalar yapmaktayız.Yaşlı insanların kendini idare edebilme antreman teknikleri uygulayarak kişisel ve kişler arasındaki uyumunu geliştirmekle keyifleriyle uykuları ve sağlık durumlarını iyileştirmeğe çalışıyoruz.En çok onlarla iletişim ilişkilerimize önem vermekteyiz!Yaşlı insanların ihtiyaçlarıyle bilgi ve deneyimlerinin önemine vurguluyoruz.Yanımızda her zaman ufak miktardaki ikramlarla tedaviyle ilaç temini ,onarım ve bakım, gezi ve tur düzenlenmesi, elbise satın alma gibi kampanyaları düzenliyoruz.

 • Поръчай Своята Книга

  Добрите лидери задават страхотни въпроси

  Дао за Всеки Ден Всички приходи от книгоразпространението на цитираните тук заглавия са с цел фондонабиране и подкрепа на лидерските програми на ФДБ в България.
 • 100 Години – 100 Плаката

  Изложба Библиотечни Плакати на ФДБ
 • Семинари

 • Сподели

 • Стани дарител:

 • Дари чрез PayPal

 • Вдъхновение

  Knowing others is intelligence; knowing
  yourself is true wisdom.

  Mastering others is strength, mastering yourself is true power.

  ~ Lao Tzu

  We are growing Ideas, but we're growing People as well. Where I might have had two potential successors, i now have 500.

  ~ John Chambers, CEO, CISCO

  I am responsible for making a positive difference in the world and to the quality of life in it. I live in constant and never-ending improvement.

  ~ Napoleon Hill

  "Ти си дете на Бог. Твоето преструване на дребен не служи на света. Няма нищо вдъхновяващо в свиването, което кара другите да се чувстват несигурни около теб. Ние сме родени, за да разкрием славата на Бог, която носим в себе си. Тя не е само в някои от нас; тя е във всеки. Когато позволяваме на собствената ни светлина да свети, ние несъзнателно даваме на другите хора позволението да сторят същото. Когато се освобождаваме от собствения си страх, нашето присъствие автоматично освобождава другите."

  ~ Нелсън Мандела