google-site-verification: googlecac5c61be0c5046e.html
Днес имахме щастието да работим с ученици от 3-ти и 4-ти клас на 127 СУ “Иван Николаевич Денкоглу”! Обсъдихме заедно значимостта на това да подреждаме стаята си и как тази подредба се отразява на характера, отношенията, резултатите и живота ни!


Говорихме си и за добрите отношения и обидите. Разграничихме колко участници и ефекти има една негативна ситуация, подобрихме емоционалната, социалната си интелигентност и осъзнахме колко много възможности има за решения и подобрения! И те зависят от всеки от нас!
С помощта на педагогическия съветник госпожа Светла Герджикова и тази учебна година провеждаме десетки часове с класовете в училището. Заедно помагаме на учители и ученици!
ФДБ екип: Виржиния Тинчева, Теодора Иванова.
кампаниите на Yasen Nikolov и ФДБ създаваме и поддържаме култура на етика и развиваме интегрална интелигентност.
Проведохме още едно обучение за работа с мисловни карти за ученици и техните семейства. Темата ни този път е здравето. Екип на ФДБ проведе дистанционно тренинг с ученици в Народна библиотека “П. Р. Славейков” в гр. Велико Търново.
Днес наш екип проведе втора виртуална среща с учениците от 4г клас на 6-то ОУ “Св. Никола” – Стара Загора. В рамките на час, децата дискутираха, споделяха своите размишления и разписаха мисловни карти по темите “Кой се нуждае от нашето добро?” и “Как да помогна на семейството си да бъде здраво?”. Изследвахме заедно многобройните измерения на понятията “добро” и “здраве”, на правилните действия, които можем да започнем и да продължим да извършваме или тези, които е добре да намалим. Материалите, създадени и предоставени от екип на Фондацията, са част от дългогодишна инициатива на Yasen Nikolov и Фондация “Деца на България” за развитие на интегрална интелигентност, етика и позитивна ментална нагласа.
С над 210 ученика заедно мислихме и обсъждахме какво е доброто и как го проявяваме към близките и по-далечните си. Дискусионните срещи проведохме със седем паралелки от начален курс в 81 СУ Виктор Юго.
Дискусиите в училища и срещите, в които заедно с децата и учителите развиваме милосърдие, сърдечност и състрадание продължават. Днес един от екипите ни се срещна с близо 80 деца от 1, 2, 3 и 4 клас на СУ “Христо Ботев”, гр. Кочериново. Приведстваме всички доброволци, които се вкючват в постоянните инициативи на Фондацията за изграждане на култура на етика, лидерство, превенция.
Екип на ФДБ: Анастасия Панайотова, Величко Попадийски.
Над 50 ученика днес работиха с мисловни карти на тема Сърдечност с наш екип квалифицирани инструктори и доброволци. Две прекрасни срещи – с над 50 деца от III и IV клас на 127 Средно Общообразователно Училище Иван Николаевич Денкоглу, София.Един прекрасен начин да помагаме на другите, на децата и на себе си да си припомняме вродената си сърдечност жива, близка и активна и да я разгръщаме.